SMART PEAK FLOW®

Smart Peak Flow to pikflometr elektroniczny do rejestrowania szczytowego przepływu wydechowego (PEF). Został zaprojektowany z myślą o efektywnym monitorowaniu astmy. 

PIKFLOMETR SMART PEAK FLOW

Urządzenie wyróżnia się wysoką dokładnością i powtarzalnością, ponieważ została w nim wykorzystana taka sama technologia, jak w przypadku spirometrów diagnostycznych. Do swojego działania nie wymaga baterii a pomiar może być wykonany w każdym miejscu i o każdej porze. Dedykowany jest dla dorosłych i dzieci powyżej 5 roku życia. W zestawie, oprócz pikflometru, otrzymujemy ustnik wielokrotnego użytku oraz pokrowiec.

Pikflometr łączy się z telefonem za pośrednictwem gniazda słuchawkowego albo dedykowanego adaptera Bluetooth - dostepnego już w sprzedaży.

APLIKACJA SMART ASTHMA

 

Pomiar z pikflometru zapisywany jest przez darmową aplikację Smart Asthma w postaci wizualnych i czytelnych wykresów (w zakresie od 60 do 800 l/min). Po badaniu otrzymujemy informację, w której strefie znalazł się nasz wynik. Kolor strefy (zielony, żółty, czerwony) wskazuje na stopień nasilenia objawów.

Za pośrednictwem aplikacji, możemy udostepnić lekarzowi nasz Dziennik pomiarów PEF z 30/90 dni. Dzięki tej funkcjonalności, lekarz może na bieżąco monitorować stan naszej wydolności oddechowej. 

 

NOWE FUNKCJONALNOŚCI

W aplikacji, oprócz pomiaru PEF, możemy codziennie rejestrować stopień ciężkości objawów astmy oraz ilość przyjętych inhalacji dodatkowych.

 

Aplikacja Smart Asthma jest dostępna do pobrania za darmo na Twój smarfon: